Program kształcenia składa się z podstaw teoretycznych, obejmujących szereg przedmiotów z dyscyplin naukowych, takich jak nauki o zdrowiu, nauki medyczne i nauki farmaceutyczne oraz przedmiotów typowo praktycznych. W planie kształcenia znajdują się przedmioty medyczne, takie jak: anatomia ze szczególnym uwzględnieniem głowy, szyi i kończyny dolnej, onkologia skóry, endokrynologia, elementy alergologii, farmakologii czy trychologii. Pozwolą one nabyć i pogłębić wiedzę o budowie i funkcjonowaniu ciała ludzkiego w zdrowiu i chorobie, będąc dobrą podstawą do wykonywania specjalistycznych zabiegów kosmetycznych.
Program nacelowany jest jednak na doskonalenie i pogłębianie praktycznych umiejętności przez studenta, które pozwolą doskonalić umiejętności diagnozowania stanu skóry, rozróżniania defektów skórnych, planować i przeprowadzać zabiegi kosmetyczne w tym zaawansowane terapie z użyciem nowoczesnej aparatury kosmetologicznej i właściwie dobranych kosmetyków. W programie znajdą się m.in. zajęcia z kosmetologii estetycznej i anty aging, trychologii, ortopodologii i pracowni kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej.
Absolwent po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia (II stopień) powinien posiadać umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii, potrzebną do: